Elektrilised tõukerattad

igale eale ja maitsele

5 soovitust elektrilise tõukeratta valikuks

Milline Joyor elektriline tõukeratas on Sinu jaoks parim?  Millega peaksid arvestama tõukeratta valimisel? Hetkel pakub Joyor Euroopas 5 erinevat seeriat ja üle 10 mudeli. Järgnev info aitab Sul tõukeratta valikul, aitab mõista erinevusi erinevate elektriliste tõukerataste tehniliste näitajate ja ka Joyor mudelite vahel ning muuta otsustamine lihtsamaks.

Elektrilised tõukerattad on suurepäraseks alternatiiviks jalgsi liikumisele, tavalisele tõukerattale ja ka jalgrattaga sõitmisele. Kui oled otsustanud endale elektrilise tõukeratta soetada, on Joyor kindlasti heaks valikuks. Selle kaubamärgi eeliseks on see, et Joyor on keskendunud ainult elektriliste tõukerataste disainimisele ja tootmisele, samal ajal, kui teiste elektritõukerataste tootjate valikus on ka muid elektroonilisi seadmeid, alates segway´est kuni mobiiltelefonideni.

Joyor kaubamärgi fookus on tõukeratastel – meie mudeleid arendatakse ja parendatakse pidevalt, eesmärgiga muuta nii Sinu sõidukogemus veelgi turvalisemaks ja mugavamaks. Hetkel on Joyor tootevalikus kokku 10 mudelit 5-st erinevast seeriast – H, A/F, X, Y ja M. Kõik need on üles ehitatud ühe kontseptsiooni järgi – pidades silmas kvaliteetset ning kaasaegset disaini, rõõmu kasutamisest ning parimat hinna ja kvaliteedi suhet. Kõik leiavad endale valikust meelepärase.

Millega peaksid elektritõukeratta valimisel arvestama?

SOOVITUS 1 – uuri, millise kontseptsiooni järgi on elektritõukerataste tootja oma tooted üles ehitanud.

Näiteks Joyor tõukeratta valikul on oluline teada 5 asja, mis lihtsustavad Sinu otsustusprotsessi:
1. Kõigil ühe seeria mudelitel on täiesti sama disain ja välimus. Ainsad erinevused ühe seeria mudelite vahel on nende tehnilised omadused, mille määravad peamiselt mootor ja aku: võimsus ning vastupidavus.
2. Mida võimsam on elektriline tõukeratas, seda raskem see on.
3. Mida vastupidavam on elektriline tõukeratas, seda raskem see on.
4. Kõikidel seeriatel (välja arvatud Joyor H1) on vähemalt üks eesmine vedrustus.

SOOVITUS 2 – tõukerataste võrdlemisel arvesta alati sellega, kuidas elektriliste tõukerataste tootja on mõõtnud oma rataste tehnilisi omadusi.

Näiteks kõik meie kodulehel olevate rataste tehnilised omadused on saadud mõõtmiste tulemusena, mis on toimunud järgmises testkeskkonnas ja tingimustel: sõitja kaalub 75 kg, sõidetakse tasasel maastikul ilma tuuleta ja keskmise kiirusega 20-25 km/h. Need on tegurid, mis mõjutavad elektrilise tõukeratta jõudlust. Seega kui Sina kaalud rohkem või vähem ning kasutad ratast teistsugustes tingimustes, võivad ka näitajad natuke teistsugused olla, kuid üldjuhul ei muutu need oluliselt teistsuguseks.

SOOVITUS 3 – rataste valiku alguses kaalu kõigepealt läbi tegurid, mida Sa üldjuhul ei saa muuta, ehk mittemuudetavad tegurid.

Need tegurid määravad Sinu põhivajadused elektrilisele tõukerattale kui liikumisvahendile ning on üldiselt välja kujunenud. Neid ei saa lühikese aja jooksul väga kergesti muuta või kohandada. Nendeks on:
• Sinu kehakaal;
• maastik, millel tavapäraselt liikled või soovid elektritõukerattaga liiklema hakata;
• vahemaa, mida soovid ilma tõukeratta täiendava laadimiseta läbida.

SOOVITUS 4 – pärast mittemuudetavate teguritega arvestamist mõtle läbi muudetavad tegurid  ehk Sinu eelistused ja maitse, mis võivad vastavalt olukorrale, võimalustele ja kompromissidele muutuda:
• kiirus ja mootori võimsus;
• disain ja välimus;
• ohutus ja mugavus;
• kaasaskantavus.
Alati on väga oluline meeles pidada, et oma eelistuste määramist alusta muutumatutest teguritest, sest need võivad valikut oluliselt piirata.
Näiteks, kui kaalud 100 kg ja pead iga päev sõitma umbes 40 km ja ülesmäge, ei ole Sul mõistlik valida väikese aku ja mootori võimsusega ultrakerget versiooni isegi siis, kui seda väga tahaksid. Selline tõukeratas ei vasta Sinu vajadustele. Teisisõnu tuleb kõigepealt teada saada, milliste mudelite vahel on Sul üldse võimalik valida, sest mitte kõik ei pruugi olla Sinu jaoks sobivad. Nii muudad enda jaoks valiku kiiremaks ja lihtsamaks.

SOOVITUS 5 – kui oled muutuvad ja mittemuutuvad tegurid läbi mõtelnud, aitavad Sind Joyor mudelite vahel valiku tegemisel järgmised soovitused.

MITTEMUUTUVAD TEGURID
1.Sõitja kaal:
Esiteks arvesta enda kaaluga. See tegur määrab otseselt, millise võimsusega mootor Sinu elektrilisel tõukerattal olema peaks. Mida võimsam on mootor, seda suurem on kaal, mida ratas suudab edasi viia kiirust kaotamata. Kui kaal on suur,  näiteks üle 100 kg, vali ainult 500W mootoriga mudelite vahel, ehk Sulle võivad sobida:
• Joyor F5S
• Joyor X5S
• Joyor Y5S
• Joyor Y10
• Joyor Mbike

2.Maastiku tüüp:
Teiseks mõtle oma tavapärasele liikumistrajektoorile ehk millisel maastikul igapäevaselt sõidad või kus plaanid ratast peamiselt kasutama hakata. Sellega määrad ära elektrimootori võimsuse, maksimaalse kaalu ja ka rataste suuruse. Mida võimsam on mootor, seda parem on sellega sõita mägisel maastikul. Mida raskem on tõukeratas või sõitja, seda raskem on liigelda ülesmäge. Mida suuremad on rattad, seda sujuvam on sõit ja seda vähem on tunda erinevaid teekonarusi.

Näiteks kui Sa sõidad pidevalt ülesmäge, soovitame Sul valida vaid 500W mootoriga kergete ja keskmise kaaluga mudelite vahel, ehk:
• Joyor F5S
• Joyor X5S
• Joyor Mbike

Miks nii? Ülesmäge sõitmiseks vajad võimsat mootorit, mis liiguks edasi ilma, et kiirus aeglustuks, kuid ühtlasi vajad ka kerget sõidukit. Seetõttu ei ole Joyor Y-seeria elektrilised tõukerattad sel puhul parimad – need on küll võimsate mootoritega (500 W), kuid sõidukid ise on rasked ja see aeglustab ülesmäge liikumist.

Kui kaalud ise vähe (alla 65 kg), siis võid kaaluda ka 350W-400W mootoriga mudeleid:
• Joyor F3
• Joyor F5
• Joyor X1

Kui sõidad palju konarlikel teedel, soovitame Sul valida suurte ratastega mudelite vahel, et tagada mugavam ja sujuvam sõit. Suured rattad on järgmiste Joyor seeriate mudelitel:
• Joyor X seeria
• Joyor Y seeria
• Joyor Mbike

3.Vahemaa
Kui Sinu igapäevane marsruut on vähem kui 25 km, siis ei ole Sul põhjust muretsemiseks, sest iga Joyori elektrilise tõukeratta mudel võib selle vahemaa läbida ilma laadimata. Kui aga soovid ilma laadimata läbida pikema vahemaa või eelistad teha sageli pikemaid väljasõite, siis on oluline  valida mudelid, millega saab ühe laadimiskorraga läbida pikemaid vahemaid.
Ühe laadimiskorraga läbitav vahemaa sõltub akust. Siin on nimekiri kõigist Joyor elektrilistest tõukeratastest ja maksimaalsetest vahemaadest, mida saab täislaetud akuga läbida.

  • Joyor H1, Joyor A1 – 25km
  • Joyor X1 – 30-35km
  • Joyor F3 – 40km
  • Joyor F5S, Joyor X5S, Joyor Y5S, Joyor Mbike – 40-50km
  • Joyor F5 – 55-60km
  • Joyor Y10 – 90-100km

MUUDETAVAD TEGURID

Nüüd, kui oled oma valikut piiranud ja välistanud mudelid, mis ei vasta Sinu vajadustele, saad rohkem süveneda erinevate seeriate ja mudelite vahelistele erinevustele ning arvestada oma isiklikke eelistusi. Mudelite kohta leiad täpsema info meie kodulehe alajaotusest Mudelid. Lehel on hetkel mudelid, mis on Eestis kohapeal, kuid tellida saab kõiki joyorscooter.com lehel olevaid mudeleid.

Joyor elektriliste tõukerataste mudelitevahelistest erinevustest loe meie varasemast postitusest „Joyor elektrilised tõukerattad –  10 mudelit, 5 seeriat, milles on erinevus“.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga