Elektrilised tõukerattad

igale eale ja maitsele

6 reeglit, kuidas tagada elektrilise tõukeratta aku pikaaegne vastupidavus ja tõrgeteta töö!

Kuigi elektrilise tõukerattaga on lihtne ja lõbus sõita, ei tohiks me unustada, et tegemist on ikkagi sõiduvahendiga ning seda tuleb regulaarselt hooldada ja selle eest hoolt kanda.

Elektrilise tõukeratta üks olulisim osa, mis vajab järjepidevat hooldamist, on aku. Aku garantiiaeg on reeglina lühem, kui elektrilisel tõukerattal endal. Joyor tõukerataste akude garantii on näiteks 12 kuud, tõukerattal endal aga 2 aastat. Seetõttu on vajalik akut järjepidevalt hooldada, et pikendada selle eluiga ning vältida investeeringut uue aku ostu näol.

Järgides neid 6 lihtsat reeglit, pikendad märkimisväärselt aku eluiga ja tagad parema sõidukogemuse.

Reegel 1
Hoia elektrilise tõukeratta aku laetuna.
Kuigi enamus sõidukordadel ei kuluta Sa akut ilmselt tühjaks, on siiski parem, kui laed akut iga kord, kui selleks võimalus tekib. Kindlasti väldi aku täielikku tühjenemist. Hiljemalt 10% täituvuse juures on viimane aeg panna aku laadima! Kui hoida aku  pidevalt laetud ja mitte lastes sellel tühjalt seista, aitab see oluliselt pikendada aku eluiga, jõudlust.

Reegel 2   Kasuta alati võimalust aku täis laadida.
Selle kohta käib ka ütlus, et parem hilja, kui mitte kunagi. Akut võib laadida ka pärast lühikest sõitu, sõltumata sellest, kas aku on märgatavalt tühjenenud või mitte. Kui oled lõpetanud pikema sõidu, lase akul enne laadimist umbes 30 minutit jahtuda ja alles siis alusta laadimist. Võimalusel ära jäta  märkimisväärselt tühjenenud akut seisma, vaid pane see esimesel võimalusel laadima.  

Reegel 3  Enne elektrilise tõukeratta pikema-ajalist hoiustamist laadi aku täis.
Kui Sul ei ole plaanis elektrilist tõukeratast pikemat aega kasutada (näiteks lumisel talveperioodil), veendu, et selle aku oleks vähemalt 40–50% laetud. Soovitatav on akut ka sellel perioodil, mil seda ei kasutata, vähemalt üks kord 30 päeva jooksul laadida. Kui jätad aku umbes 3 kuuks laadimata, kahjustab see akut!

Reegel 4  Kasuta alati õiget akulaadijat.
Ära riski sellega, et proovid elektrilise tõukeratta akut laadida mõne teise akuga. Kasuta alati ainult seda akut, mis on mõeldud Sinu elektrilise tõukeratta jaoks. Laadija on märkimisväärselt soodsam, kui seda on aku ning seda saab lisavarustusena soetada.

Reegel 5  Hoia tõukeratas ja aku kuivas keskkonnas, kus temperatuur on optimaalne.
Ära jäta oma elektrilist tõukeratast külma (miinuskraadid) ega otsese päikesevalguse kätte. Hoia aku alati kuivana. Ebasobivad keskkonnatingimused võivad akut kahjustada.

Reegel 6 Ära kunagi jäta elektrilist tõukeratast laadimise ajaks täieliku järelvalveta.
Lae alati akut siis, kui oled ise läheduses olemas. Ära jäta elektrilist tõukeratast ööseks laadima. Samuti ära kunagi lae, tühjenda, kasuta ega hoia alles kahjustatud või deformeerunud akut. Hävita see turvaliselt, jälgi utiliseerimisnõudeid!

Polümeersed liitiumakud, mida kasutatakse elektriliste tõukerataste puhul, on väga võimsad ja nendega ümberkäimisesse tuleb suhtuda ettevaatlikult. Vale laadimine, kahjustused või ülekuumenemine võivad põhjustada tulekahju.

Hoolitsedes elektrilise tõukeratta aku eest hästi pikendad märgatavalt selle kasutusiga (2-3 aastat)!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga